Bp Rojek udzielił bierzmowania więźniom

  • 07.12.2017, 12:21 (aktualizacja 07.12.2017, 17:00)
  • Małgorzata Sobczuk
Bp Rojek udzielił bierzmowania więźniom
Rękawica i koło od roweru. To tych rekwizytów użył biskup diecezjalny Marian Rojek podczas kazania, które skierował do więźniów osadzonych w Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Zamościu.

Sześciu z nich przyjęło wczoraj (6.12) z jego rąk sakrament bierzmowania. Na zakończenie mszy św. pasterz wyjaśnił na czym polega „bieżnikowanie” Ducha Świętego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na miejscu Małgorzata Godzisz porozmawiała z 25-letnim Tomaszem, dla którego bierzmowanie jest szansą na nowe życie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Osadzonych do przyjęcia sakramentu bierzmowania przygotowywały Franciszkanki Misjonarki Maryi z Łabuń. Siostra Elżbieta Dąbrowska przyznała, że praca z więźniami to trud, ale i radość.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na dłuższą relację z tego wydarzenia już teraz zapraszamy 12 grudnia o godz. 18:00 w audycji „Ecclesia”. Kazania bpa Mariana Rojka można wysłuchać na naszej stronie w zakładce Pasterski Głos.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe