50 lat w habicie

  • 19.12.2017, 13:08 (aktualizacja 19.12.2017, 13:22)
  • Małgorzata Sobczuk
50 lat w habicie
Jubileusz 50-lecia życia zakonnego obchodziła w III Niedzielę Adwentu s. Jadwiga Grela ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji dziękczynnej za dar jej życia i powołania.

Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Hawro wraz z kapelanem Sióstr ks. dr hab. Czesławem Galkiem. W homilii ks. Krzysztof wskazał na powód swojej obecności, dziękując s. Jadwidze za zaproszenie i wspólną modlitwę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Całe moje życie było jednym wielkim dziękczynieniem – powiedziała s. Jadwiga Grela.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaprzyjaźniony z jubilatką Maciej Szeptycki również złożył jej życzenia.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Siostra Jadwiga Grela pochodzi z Hutkowa, należącego do parafii nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie. To tam kształtowało się jej życie i powołanie do stanu zakonnego. Do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi wstąpiła 10 czerwca 1967 roku. Pierwszą zakonną placówką był dom w Klemensowie, gdzie 15 grudnia 1967 roku przyjęła strój zakonny, a dwa lata później, 15 grudnia 1969 roku złożyła pierwsze śluby. Śluby wieczyste złożyła 10 sierpnia 1975 roku w rodzinnej parafii w Krasnobrodzie.

Jak sama wspomina, przez te pięćdziesiąt lat pracowała na wielu placówkach w Polsce i pełniła różne funkcje i zadania. Życie zakonne s. Jadwigi wiąże się m.in. z placówkami w Klemensowie, Łabuniach (tu kilkakrotnie powracała), Warszawie, Kadłubie, Bydgoszczy, Piastowie koło Warszawy i Kietrzu. Wśród funkcji jakie pełniła, wymienić należy pracę katechetyczną, pomoc mistrzyni przy postulantkach, ekonomka, radna prowincjalna, dyrektorka i księgowa w Domu Pomocy Społecznej.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe