"Bezbolesny" powrót do szkoły

  • 02.01.2018, 13:46 (aktualizacja 02.01.2018, 14:32)
  • Joanna Mazurek
"Bezbolesny" powrót do szkoły
Przerwa międzyświąteczna za nami, więc dzieci wracają już do szkoły a większość dorosłych do pracy.

Kilka dni „wolnego” może jednak skutkować problemami w ponownej adaptacji do warunków, które towarzyszą nam na co dzień. Jak tłumaczy Maria Dyrda, pedagog z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio w Zamościu, trudny jest nie tylko dzień powrotu, ale także popołudnie dnia poprzedniego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla dzieci i młodzieży rytm zadaniowości nadaje szkoła i to co się z nią wiąże, a więc np. wstawanie rano, czy odrabianie lekcji. Rodzice mogą jednak pomóc dziecku łatwiej przystosować się do tych warunków.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pedagog podkreśla, że warto towarzyszyć dzieciom w ich emocjonalnych przeżyciach, niekoniecznie jednak poprzez tłumaczenie czy dawanie dobrych rad.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Maria Dyrda podkreśla, że dodatkowy stres i napięcie wywołane pośpiechem może powodować u dzieci objawy somatyczne, takie jak np. ból brzucha.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe