Modernizacja zalewu

  • 05.01.2018, 09:23 (aktualizacja 05.01.2018, 10:57)
  • Małgorzata Kryk
Modernizacja zalewu
W planach na 2018 rok znalazła się długo wyczekiwana modernizacja zamojskiego Zalewu Miejskiego, który znajduje się obok Rotundy.

Inwestycja ma przyczynić się do wzrostu atrakcyjności naszego miasta zarówno dla mieszkańców regionu jak również turystów. Zalew uczęszczany jest przez miłośników kąpieli wodnych. Porą letnią, bo w czasie wakacji korzystają z niego dzieci, młodzież, a w weekendy plaża oblegana jest przez całe rodziny. Z kolei w okresie zimowym z kąpieli wodnych systematycznie, co tydzień ze zbiornika korzysta Zamojska Grupa Morsa. W 2016 roku została wydana decyzja o pozwoleniu na przebudowę Zalewu Miejskiego w Zamościu wraz z zagospodarowaniem terenu wokół zbiornika. Wtedy jednak miastu nie udało się pozyskać dofinansowania na ten cel, dlatego władze miasta ponownie starają się o środki od marszałka województwa. Dzięki likwidacji grobli, dzielącej oba zalewy (kąpielowy i rybacki) Zamojski Magistrat planuje pogłębić zalew. Natomiast dla plażowiczów powstaną nowe ścieżki pieszo-rowerowe, pomosty obserwacyjne, budynki socjalne i magazynowe oraz tereny do jazdy na rowerze, joggingu czy gry w siatkówkę plażową. Więcej o planowanym remoncie i zagospodarowaniu przestrzennym wokół zbiornika powiedział Mateusz Ferens, dyrektor zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na nowoczesnym obiekcie wodnym znajdzie się także wypożyczalnia sprzętów wodnych typu: rowerków czy kajaków. Na plaży zamontowany zostanie również monitoring i oświetlenie. Jeśli prace remontowe pójdą zgodnie z założonym planem modernizacja obiektu zakończy się w 2019 roku, a całkowity koszt tej inwestycji oszacowano na 10 mln zł.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe