Powstańcom i Niepodległej

  • 18.01.2018, 14:30 (aktualizacja 19.01.2018, 13:14)
  • Joanna Mazurek
Powstańcom i Niepodległej
Miączyn zaprasza do uczczenia pamięci powstańców styczniowych.

W najbliższą niedzielę przy powstańczej mogile w lesie w Czartorii rozpocznie je polowa msza św. o godz. 13.30. W programie jest także apel poległych, złożenie kwiatów i rozmowy przy ognisku. Do udziału w spotkaniu zapraszają duszpasterze wraz ze wspólnotami parafialnymi Gminy Miączyn, Arkadiusz Bratkowski Radny Województwa Lubelskiego, Krzysztof Kaczoruk Radny Powiatu Zamojskiego oraz Ryszard Borowski Wójt Gminy Miączyn.

Niedzielna uroczystość w Czartorii upamiętni 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, ale jak podkreśla proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Miączynie, ks. Piotr Szeptuch, rozpoczną także obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku kierujemy zaproszenie do wszystkich słuchaczy Katolickiego Radia Zamość, którym bliska jest modlitwa za Ojczyznę – zachęca ks. Piotr Szeptuch.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem promującym uroczystości przy mogile powstańców styczniowych w Czartorii.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe