Międzynarodowe wakacyjne spotkania z młodzieżą ukraińską

  • 26.08.2016, 10:07
  • Katarzyna Muszyńska
Międzynarodowe wakacyjne spotkania z młodzieżą ukraińską
Firma SAS LOGISTIC z Warszawy postanowiła dotrzeć do ukraińskich rodzin z dziećmi osieroconymi wskutek działań wojennych prowadzonych w Donbasie i zorganizować dla najmłodszych letni pobyt w Polsce.

W planie mają odwiedzić Warszawę, zamojskie Roztocze i Kraków. O szczegółach akcji powiedział nam Jarosław Kalbarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W akcję włączyła się gmina Zamość, która gościła dzieci z Ukrainy w miniony wtorek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzieci odwiedziły także Regionalną Izbę Pamięci oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem,  gdzie spotkały się z Grupą Harcerską „Pyszczydła”.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jarosław Kalbarczyk powiedział nam, gdzie udadzą się dzieci z Ukrainy po opuszczeniu Zamojszczyzny.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Z relacji organizatorów, firmy SAS LOGISTIC wynika, że pobyt w Regionalnej Izbie Pamięci i Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość był wyjątkowo atrakcyjny dla dzieci i pozostawił przemiłe wrażenia.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe