Horyniecka Biesiada Teatralna za nami

  • 05.02.2018, 22:43
  • Alicja Magura
Horyniecka Biesiada Teatralna za nami Alicja Magura
Horyniec-Zdrój, nieduża miejscowość na Podkarpaciu, słynąca z leczniczych wód, na kilka dni zamieniła się w miejsce spotkań najlepszych amatorskich teatrów z całego kraju.

To za sprawą 39. Biesiady Teatralnej odbywającej się w dniach od 1 do 3 lutego w horynieckim Teatrze Dworskim. Uroczysta gala wręczania nagród i prezentacja laureatów Biesiady miała miejsce w niedzielę, 4 lutego o godz. 16.00. Robert Serkis, wójt Gminy Horyniec-Zdrój w rozmowie z Alicją Magurą mówił jakie miejsce w kalendarzu horynieckich wydarzeń zajmuje Biesiada Teatralna - Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przez trzy dni na horynieckiej scenie zaprezentowało się 14 Zespołów Teatralnych Małych Form. Uczestnicy biesiady wybierając się do Horyńca-Zdroju mieli do pokonania sporo kilometrów ponieważ pochodzili z różnych stron Polski tj. Tychy, Jarosław, Lublin, Łapy, Przemyśl, Rzeszów, Golonki-Grabowo, Warszawa, Częstochowa, Bolesławiec, Rybnik, Ozimek czy Kielce. Teresa Łuszczyńska, z Teatru SENIORA z Lublina mówiła o swoich wrażeniach oraz atmosferze panującej wśród uczestników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w składzie Łukasz Drewniak - krytyk teatralny, Kraków, Barbara Płocica -  teatrolog, instruktor teatralny, Przemyśl, Tomasz Rodowicz -  aktor, muzyk, reżyser, Łódź i Lesław Żurek - aktor teatralny i filmowy, Warszawa, Złotym Rogiem Myśliwskim Króla Jana i kwotą w wysokości 4000 zł nagrodziło Kompanię Teatralną MAMRO za spektakl pt. -Niedźwiedź- na podstawie tekstu i w reżyserii Grzegorza Reszki. Złota Misa Borowiny wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 zł została przyznana Wojtkowi Kowalskiemu za reżyserię i wykonanie spektaklu - HOMOSOWIETICUS - czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki-. Aktor Lesław Żurek, w imieniu jury podsumował 39. Biesiadę Teatralną w Horyńcu-Zdroju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie Tomasz Rodowicz zasiadający w jury mówił o roli jaką powinni spełniać aktorzy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami 39. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował  marszałek województwa podkarpackiego.

 

 

Alicja Magura

Zdjęcia (45)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe