Biłgorajskimi szlakami rowerowymi

  • 29.08.2016, 13:01 (aktualizacja 29.08.2016, 13:10)
  • Joanna Ferens
Biłgorajskimi szlakami rowerowymi Joanna Ferens
Instruktaż rowerzystów jak przygotować się do wyprawy rowerowej i jak bezpiecznie poruszać się po drodze. To ma zachęcić rowerzystów do wypraw rowerowych po ekologicznych ścieżkach, które prowadzą przez piękne okolice Biiłgoraja.

W niedzielę, 28 sierpnia, ruszył z Biłgoraja, pierwszy z serii trzech rajdów rowerowych pn. "Bezpieczne i czyste szlaki rowerowe". O akcji informuje Daniel Bajan ze Stowarzyszenia Rowerowe Roztocze:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rowerzyści wyruszyli z Parku Solidarności grupą ponad 20.osób na szlak prowadzący na "źródełka". Przed wyjazdem - po powitaniu, zapisach i wręczeniu firmowych koszulek, odbył się instruktaż rowerzystów. Wszystkich uczestników poinformowano jak przygotować się do wyprawy rowerowej oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z przepisami  ruchu drogowego. Odbyła się także prezentacja rowerowego wózka dziecięcego, który pozwala na rowerowe wyprawy te bliższe i te dalsze. Po zakończonych prezentacjach zaplanowano wspólny przejazd rowerowy biłgorajskimi szlakami rowerowymi. Celem rajdu było wysprzątanie wyznaczonego wcześniej odcinka szlaku ze śmieci które przetransportowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Na zakończenie rajdu obyła się loteria z nagrodami. Kolejne rajdy przy wsparciu Programu „Działaj Lokalnie” odbędą się w dwie ostatnie niedziele września.

Joanna Ferens

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe