Znam swoje miasto 2018 – rozstrzygniecie

  • 23.02.2018, 08:18 (aktualizacja 28.02.2018, 22:01)
  • Łukasz Kot
Znam swoje miasto 2018 – rozstrzygniecie Paweł Michalski
Wyniki konkursu wiedzy o Zamościu

W dniu 22 lutego 2018 r. na antenie Katolickiego Radia Zamość w programie Skarby Zamojszczyzny/Podróże dalekie i bliskie odbyło się rozstrzygniecie konkursu Znam swoje miasto 2018 r. Odpowiedzi na pytania napłynęły z takich miejscowości m.in jak: Zamość, Kornelówka, Józefów, Lubnów, Łabunie, Kraśnik, Nielisz, Bródek, Kotlice, Czernięcin i Jatutów i inne.

Organizatorzy konkursu pytali min. o to kto zaprojektował kościół pw. św. Anny (Najświętszej Trójcy) znajdujący się w kompleksie klasztornym sióstr klarysek w Zamościu; w jakich latach więziony był w Zamościu major Walerian Łukasiński twórca Towarzystwa Patriotycznego; przy jakiej ulicy znajduje się Figura "Św. Piątek" i co przedstawia; kto namalował obraz "Św. Anna nauczająca Marię" znajdujący się w Kaplicy Ordynackiej w katedrze zamojskiej; gdzie w Zamościu mieszkał pisarz Icchock Lejb Perec; w którym roku odbył się w Zamościu Zjazd Naukowy im. Szymona Szymonowica i z jakiej okazji był zorganizowany; kto namalował obraz Amrita czy też przy jakiej ulicy znajdował się Teatr Konstantego Ptaszyńskiego i co początkowo w tym budynku się znajdowało.

 

Zwycięzcami XI edycji konkursu Znam swoje miasto 2018 r. zostali:

Ewa Dąbska (Zamość)

Małgorzata Kowalczyk (Zamość)

Agnieszka Pawelczyk (Nielisz)

Mikołaj Polski (Czernięcin)

Bartek Strąkowski (Zamość)

 

Nagrody dodatkowe za artystyczne przygotowanie zestawu odpowiedzi :

 

Aleksandra Tokarz (Zamość)

Jacek Swatowski (Jatutów)

Radosław Surmacz (Józefów)

 

Nagrody główne ufundowało Miasto Zamość, Katolickie Radio Zamość, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christina. Sponsorem nagród pocieszenia były: Nadleśnictwo Janów Lubelski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.

Organizatorami konkursu są Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oddział w Zamościu i Katolickie Radio Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łukasz Kot

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe