Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Biłgoraju

  • 02.03.2018, 07:16
  • Joanna Ferens
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Biłgoraju
Religijno-patriotyczne uroczystości związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się (01.03) w Biłgoraju.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Przewodniczył jej ks. Maciej Lewandowski, który zachęcał do modlitwy za tych, którzy oddali swoje życie za ojczyznę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezes ŚZŻAK rejonu biłgorajskiego, Tomasz Książek w swoim wystąpieniu przybliżył działalność żołnierzy wyklętych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaprezentowano również film dokumentalny pt. „Błudek" w reżyserii pochodzącego z Biłgoraja Janusza Hanasa, pracującego na co dzień w Lubelskiej Wytwórni Filmowej. W rozmowie Janusz Hanas wyjaśniał, czym charakteryzował się obóz dla żołnierzy Armii Krajowej w Błudku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości zakończyły się montażem słowno - muzycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju. Następnie złożono wieńce w miejscach biłgorajskich kaźni żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Organizatorami wydarzenia byli Biłgorajskie Koło Rejonowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe