Wystartował Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

  • 31.08.2016, 13:49 (aktualizacja 01.09.2016, 09:19)
  • Małgorzata Kryk
Wystartował Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny
W dniach 31.08– 03.09 na Zamojszczyźnie odbywa się XXIX Czteroetapowy Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Jak co roku w biegu biorą udział: biegacze, rolkarze, osoby niepełnosprawne startujące na handbikach oraz osoby niedowidzące i niewidome.

Kolejno bieg  poprowadzi przez miejscowości naszego regionu:
I ETAP -Zamość – Zwierzyniec,
II ETAP -Zamość – Skierbieszów,
III ETAP - Zamość – Krasnobród,
 IV ETAP - Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza.

Uroczyste Otwarcie Biegu odbyło się dzisiaj (31.08) przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny na ul. Akademickiej w Zamościu.  W inauguracji Biegu uczestniczyli przedstawiciele władz: Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość; Jan Wojciech Matwiejczuk, przewodniczący Rady Miasta w Zamościu; Kazimierz Misztal, Burmistrz Krasnobrodu; Wojciech Adamczyk, dyrektor zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także uczestnicy biegu. Podczas uroczystości były też obecne „Dzieci Zamojszczyzny”, które pamiętają tragiczne losy historii naszego regionu.
Zawodnicy wystartowali z Rynku Wielkiego w Zamościu i udali się w kierunku Zwierzyńca.  40. letni Daniel Kowalski, który przyjechał na Bieg z Warszawy przyznał, że biegnąc chce uczcić pamięć Dzieci Zamojszczyzny.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Daniel Kowalski dodał jak wyglądały przygotowania do biegu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Daniela Kowalskiego najważniejsze jest bezpieczne dotarcie do linii mety.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznym biegu biorą udział osoby z terenu całej Polski jak również z zagranicy. Tadeusz Lizut, dyrektor Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny poinformował ilu uczestników wystartowało w biegu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa: prowadzi  przez miejscowości tj.: Płoskie- Zawada- Kąty - Niedzieliska - Brody Duże - Brody Małe - Żurawnicę – Zwierzyniec. Ostatni zawodnik na linii mety przewidywany jest o godz.14.30 na ul. Partyzantów na wysokości Ratusza w Zwierzyńcu. Jutro (1.09) zawodnicy zmierzą się z kolejnym etapem o długości 20. km.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W ciągu czterech dni biegacze będą mieli do pokonania 100 km
Nad bezpieczeństwem biegu czuwają służby porządkowe Policji, a organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu.

PROGRAM MINUTOWY:
I Etap (środa) 31.08.2016 r.-35km                                                       
7:00-9:00 weryfikacja zawodników (OSiR)
7:30-9:00 śniadanie (OSiR)
9:30-9:45 odprawa techniczna, (zbiórka przed wejściem do budynku OSiR), zawodnicy przygotowani do startu z numerami startowymi, przejście na miejsce otwarcia
10:00-10:15 Uroczyste Otwarcie Biegu przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny, ul. Akademicka
10.30 start do I etapu ZAMOŚĆ - ZWIERZYNIEC
11:30-14:30 meta w Zwierzyńcu, ul. Partyzantów (na wysokości Ratusza)
14.00-16.00 obiad (OSiR)
18.30-20.00 kolacja (OSiR) 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (42)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe