II ETAP -Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

  • 01.09.2016, 09:32
  • Małgorzata Kryk
II ETAP -Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny
W dniach 31.08– 03.09 na Zamojszczyźnie odbywa się Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Uczestnikami rywalizacji są: biegacze, rolkarze, osoby niepełnosprawne startujące na handbikach oraz osoby niedowidzące i niewidome.

Kolejno bieg prowadzi z Zamościa do Zwierzyńca, Skierbieszowa, Krasnobrodu, a ostatnim etapem jest Kryterium Uliczne Zamościa im. Lucjana Ksykiewicza.
W ciągu czterech dni biegacze mają do pokonania poszczególny dystans kilometrów, który w sumie wynosi 100 km.
Uroczyste Otwarcie Biegu odbyło się wczoraj (31.08) przy pomniku Dzieci Zamojszczyzny na ul. Akademickiej w Zamościu.  Następnie zawodnicy wystartowali z Rynku Wielkiego w Zamosciu i udali sie w kierunku Zwierzynca. Mieli do pokonania 35 km, który musieli pokonać w cztery godziny.
Dzisiaj (01.09) zawodnicy zmierzą się z kolejnym etapem na trasie ZAMOŚĆ – SKIERBIESZÓW. O drugim etapie trasy informuje Tadeusz Lizut, dyrektor Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Mat. 31.08 Tadeusz Lizut 2
Dzisiaj zawodnicy wystartują o godz. 10.30 i pobiegną przez miejscowości tj: Zamość– Łapiguz – Borowinę Sitaniecką – Kolonię Udrycze  – Kolonię Zrąb  – Zrąb – Skierbieszów.
Ostatni zawodnik na linii mety przewidywany jest o godz.13.30 na Rynku w Skierbieszowie.
Zawodnicy rywalizują nie tylko z dystansem ale również czasem, którego dzisiejszy limit wynosi trzy godziny .Nad bezpieczeństwem biegu czuwają służby porządkowe Policji. Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu

PROGRAM MINUTOWY:
II Etap (czwartek) 01.09.2016 r. -20km

7:30-9:00 śniadanie (OSiR)
10:00 zbiórka zawodników przed wejściem do budynku OSiR i wyjazd na START
10:30 start do II etapu – ZAMOŚĆ - SKIERBIESZÓW
11:00-13:30 meta II etapu Skierbieszów - Rynek
13.00-15.00 obiad (OSiR)
16.00 zwiedzanie Zamościa z przewodnikiem
18.30-20.00 kolacja (OSiR)

Wyniki z I etapu Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny [kliknij tutaj]
 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe