Andrzej Blacha

  • 22.03.2018, 11:15 (aktualizacja 25.03.2018, 23:27)
  • Małgorzata Sobczuk
Andrzej Blacha Małgorzata Szkutnik
bankier, fotograf leśnej zwierzyny

"Nadleśnictwo Janów Lubelski. Walory przyrodnicze"

To tytuł najnowszego albumu fotograficznego dedykowanego Lasom Janowskim. Zdjęcia z tej publikacji można obejrzeć w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Lasy Janowskie. Jednym z jej współautorów jest Andrzej Blacha. Z miłośnikiem przyrody, bankowcem i fotografem leśnej zwierzyny rozmawia Małgorzata Godzisz.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zaproszeniem do lektury niech będą słowa wstępu, które przygotował Nadleśniczy Nadleśnictwa Janów Lubelski Henryk Rążewski:

„Szanowni Państwo!

Oto leży przed Wami album wykonany przez znanego fotografa przyrody i wielkiego miłośnika Lasów Janowskich Wiesława Lipca, z pomocą jego kolegów ze Związku Polskich Fotografów Przyrody. Będę szczęśliwy, jeżeli po przejrzeniu tej publikacji zapragniecie odwiedzić Lasy Janowskie, aby zobaczyć jakie są w rzeczywistości, a nie tylko na tych pięknych obrazkach.

Kiedy wiele lat temu, zaraz po ukończeniu studiów w Krakowie, przyjechałem do Janowa Lubelskiego jako młody leśnik, sądziłem, że zabawię tu tylko przez chwilę. A ta chwila trwa już 41 lat! Tu rozpocząłem moje życie zawodowe i tu je zakończę. Krótko mówiąc-oddałem je w całości Lasom Janowskim i nie żałuję tego. Bo o ileż człowiek byłby uboższy nie przeżywając tych wspaniałych wschodów i zachodów słońca ponad lasami, promieni słonecznych przedzierających się przez mgłę po burzy, tej różnorodności jesiennych kolorów, zimowej ciszy czy obecności głuszca chodzącego wiosną za mną tak, jak mój pies Burek. Wyobraźcie sobie taki oto obraz: wieś Szklarnia pośrodku Lasów Janowskich, świt, mgła nad łąkami niczym mleko, a ponad mgłą przesuwające się głowy koni – same głowy, bo reszta jest ciągle we mgle. Nie, z pewnością nie wykreowalibyście takiego obrazu. A ciągnące jesienią żurawie, a bocian na gnieździe za moim płotem, a niesamowite zapachy-inne o każdej porze roku. Dosyć. W dojrzałym wieku człowiek staje się coraz bardziej sentymentalny…

Zapraszam Was do Lasów Janowskich i życzę wielu niezapomnianych przeżyć-choćby w części takich, jakimi obdarowała mnie Opatrzność”.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe