EDK między diecezjami

  • 22.03.2018, 09:30 (aktualizacja 24.03.2018, 13:20)
  • Joanna Mazurek
EDK między diecezjami
Łączy nie tylko dwie różne diecezje, ale nawet dwie metropolie: lubelską i przemyską.

Niezwykła Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie w archidiecezji lubelskiej, a zakończy w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Skierbieszowie, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Patronem trasy jest Prymas Tysiąclecia, Czcigodny Sługa Boży Stefan kardynał Wyszyński.

Jak wyjaśnia Marcin Kalita, koordynator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w rejonie Chełm, wybór patrona trasy był naturalny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pątnicy pokonają 44 km. Trasa nie jest łatwa, bo prowadzi m.in. przez głębokie wąwozy w Skierbieszowskim Parku Krajobrazowym. Pielgrzymi zmierzą się także z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Chełma do Skierbieszowa zapisało się już 119 osób. To o kilkadziesiąt więcej niż w roku ubiegłym, ale na pielgrzymi szlak wyruszy prawdopodobnie jeszcze więcej pątników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Chełma do Skierbieszowa odbędzie się po raz trzeci.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe