O Ojczyźnie pieśnią

  • 23.03.2018, 14:47
  • Joanna Mazurek
O Ojczyźnie pieśnią
Jedne zagrzewały do walki o niepodległość, inne mówiły o tęsknocie za bliskimi, jeszcze inne o honorze.

Pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe, bo o nich mowa, zaprezentowali dziś młodzi uczestnicy Festiwalu Piosenki Wojskowej, który odbył się w Szkołach im. Jana Kilińskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Zamościu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Niepodległa 1918-2018”. W Festiwalu brali udział uczniowie klas gimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal odbywał się w kategoriach soliści, duety i zespoły. Do zamojskiego ZDZ-u przyjechało blisko stu uczniów z opiekunami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niektórzy z uczestników postarali się o odpowiednią charakteryzację. Można było ich zobaczyć np. w strojach nawiązujących do okresu I wojny światowej. Najważniejsze było jednak to, co chcieli wyśpiewać.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pieśni patriotyczne i piosenki wojskowe to dla młodych ludzi lekcja historii i patriotyzmu. Ten ostatni pomagają budować także chętnie wybierane w ostatnich latach przez młodzież klasy mundurowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość objęło III Festiwal Piosenki Wojskowej patronatem medialnym.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe