Dzieci Zamojszczyzny - konkurs historyczny

  • 06.04.2018, 10:59 (aktualizacja 06.04.2018, 11:05)
  • Anna Niderla-Kudach
Dzieci Zamojszczyzny - konkurs historyczny
„Dzieci Zamojszczyzny. Dziennik z okupacji” - to tytuł organizowanego w Zamościu konkursu historycznego dla młodzieży. Realizowany jest on przez Szkołę Podstawową nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu przy współpracy z Muzeum Zamojskim oraz Kołem Przewodników Terenowych PTTK w Zamościu.

Konkurs, który w tym roku odbywa się po raz dziewiąty wyrósł z realnej potrzeby przypominania historii naszej małej ojczyzny – mówi Marta Słomianowska nauczyciel, jeden z organizatorów konkursu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chodzi nam o to, by dzieci poznawały historię swojego regionu, stąd nietypowa formuła konkursu – mówi druga z organizatorek, Małgorzata Drozd:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzieci Zamojszczyzny to przewodni temat konkursu, ale oprócz niego co roku wybierany jest temat dodatkowy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Finał konkursu zaplanowany jest na maj. Zgłoszenia należy kierować do SP nr 7 w Zamościu (ul. H. Sienkiewicza 5), a szczegóły konkursu można znaleźć także na stronie internetowej szkoły [tutaj].

Katolickie Radio Zamość objęło konkurs patronatem medialnym.

 

Anna Niderla-Kudach

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe