Zawodówka - dobry wybór

  • 09.04.2018, 10:56
  • Joanna Mazurek
Zawodówka - dobry wybór
„Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” - do udziału wydarzeniu pod tym hasłem zaprasza uczniów dotychczasowych gimnazjów, klas VII szkół podstawowych, nauczycieli, wychowawców, szkolnych doradców zawodowych i społeczności lokalne Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z organami prowadzącymi szkoły ponadgimnazjalne i ponadpodstawowe.

W porozumieniu z jednostkami samorządu terytorialnego, w powiatach z terenu działania zamojskiej delegatury kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu, czyli w mieście Zamość oraz w powiatach biłgorajskim, hrubieszowskim, tomaszowskim i zamojskim 13 kwietnia odbędą się pokazy i prezentacje służące promocji szkolnictwa zawodowego. Początek o godz. 8.30.

Celem imprezy jest nie tylko zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych (branżowych i technikach), ale też zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym” - tłumaczy Monika Żur, zastępca dyrektora zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przez szereg lat szkolnictwo zawodowe było marginalizowane – zwraca uwagę Tomasz Zieliński, dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Adresy szkół, w których odbędzie się przedsięwzięcie pod hasłem „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”:

1. Powiat biłgorajski - Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, ul. Cegielniana 24, 23-400 Biłgoraj;

2. Powiat hrubieszowski - Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, ul. Zamojska 18 a, 22-500 Hrubieszów;

3. Powiat tomaszowski - Zespół Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim, ul. Żwirki i Wigury 7, 22-600 Tomaszów Lub.;

4. Powiat zamojski - Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu, ul. Browarna 1, 22-470 Zwierzyniec;

5. Miasto Zamość - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, ul. Królowej Jadwigi 8, 22-400 Zamość.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe