X Tydzień Biblijny i II Narodowe Czytanie Pisma Świętego

  • 14.04.2018, 11:10 (aktualizacja 14.04.2018, 18:14)
  • Joanna Suszko
X Tydzień Biblijny i II Narodowe Czytanie Pisma Świętego
Dzieło Biblijne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej zaprasza do wzięcia udziału w obchodach X Tygodnia Biblijnego.

Od 15 do 22 kwietnia w Kościele katolickim w Polsce przeżywać będziemy X Tydzień Biblijny. Jest to inicjatywa Dzieła Biblijnego w Polsce, której głównym celem jest propagowanie czytania Słowa Bożego - tłumaczy ks. dr Sławomir Korona, wicemoderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wraz z trwającym Tygodniem Biblijnym odbywać się będzie w wielu ośrodkach duszpasterskich i kulturalnych w całej Polsce II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Ma ono zwrócić nasza uwagę na konkretną biblijną księgę. Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła do Rzymian i Księga Przysłów. Narodowe Czytanie odbywać się będzie w kontekście setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - tłumaczy ks. Korona.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Inauguracja Tygodnia Biblijnego w diecezji będzie miała miejsce w sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Mszy św. o godz. 12:00 będzie przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W Zamościu nieco wcześniej będzie można wziąć udział w przepisywaniu Pisma Świętego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzieło Biblijne w naszej diecezji przygotowało wiele interesujących inicjatyw w ramach obchodów Tygodnia Biblijnego i Narodowego Czytania Pisma Świętego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W obchody Tygodnia Biblijnego włącza się także Książnica Zamojska i zamojskie szkoły. We wtorek (17.04) o godz. 16:00 w Czytelni Książnicy odbędzie się panel dyskusyjny, zatytułowany 'I zgromadzi ich spośród języków, ludów i narodów. Miejsce i rola Pisma Świętego w wielokulturowym społeczeństwie'. Program spotkania przybliża ks. Sławomir Korona.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Panel ubogacą także wydarzenia kulturalne. Wystąpi dziecięcy zespół Akademii Rozwoju Talentu Violinki, Julia Kozłowska i Cezary Gomułka. Obchody X Tygodnia Biblijnego i II Narodowego Czytania Pisma Świętego w diecezji zamojsko-lubaczowskiej Katolickie Radio Zamość objęło patronatem medialnym. Więcej o tym, dlaczego warto czytać Pismo Świętego i idei Tygodnia Biblijnego usłyszą Państwo w audycji "Rozmowa Dnia" w najbliższy poniedziałek 16 kwietnia o godz. 11:15.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe