Wolontariusze Caritas w Łagiewnikach

  • 16.04.2018, 14:22 (aktualizacja 16.04.2018, 14:59)
  • Małgorzata Sobczuk
Wolontariusze Caritas w Łagiewnikach Fot. Małgorzata Godzisz
„Mocni w Duchu Świętym”. Na zakończenie 74. Tygodnia Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła (14.04) rekordowa liczba pracowników i wolontariuszy Caritasu z całej Polski.

Po raz kolejny największą grupę, bo 363 osób stanowili wolontariusze z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Mszy św. w bazylice przewodniczył metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski. Homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, przewodniczący Komisji Charytatywnej KEP. W rozmowie dla Katolickiego Radia Zamość wyjaśnił na czym ma polegać przyjaźń obdarowująca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymi modlili się przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i uczcili relikwie św. s. Faustyny. Młodsi wolontariusze obejrzeli pantomimę „Cud” o słudze Bożej Hannie Chrzanowskiej, która zostanie ogłoszona błogosławioną 28 kwietnia w łagiewnickim sanktuarium.

W pielgrzymce uczestniczyła Hanna Mogielnicka ze Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Koronka do Bożego Miłosierdzia zakończyła 15. Ogólnopolską Pielgrzymkę Caritas w Łagiewnikach.

Pierwsza odsłona tego wydarzenia we wtorkowej audycji „Miłosierni to My” o godz. 17:00.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (44)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe