Katedra ma nowego proboszcza

  • 23.04.2018, 10:57 (aktualizacja 23.04.2018, 11:22)
  • Małgorzata Sobczuk
Katedra ma nowego proboszcza Fot. Janek Cios
Niedziela Dobrego Pasterza była 55. Światowym Dniem Modlitw o powołania. Dzień też wpisał się w kalendarium wydarzeń katedry zamojskiej. 22 kwietnia uroczyście wprowadzono nowego proboszcza do parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św.Tomasza Apostoła. Został nim ks. dr Robert Strus.

Było ucałowanie krzyża i przekazanie kluczy do katedry przez ręce biskupa diecezji zamojsko-lubaczowskiej Mariana Rojka.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Nowego proboszcza przedstawił kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. Michał Maciołek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Po przedstawieniu osoby nowego proboszcza przez kanclerza odbyło się przekazanie posługi nauczania bpa Mariana Rojka. Pasterz katedry zapewnił o wypełnianiu powierzonych mu obowiązków.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Widocznym znakiem podjęcia tych obowiązków było podejście do ambony, ucałowanie ołtarza i objęcie przewodniczenia liturgii. Po kazaniu bpa Mariana Rojka nastąpiło wyznanie wiary tylko przez nowego proboszcza. Następnie po złożeniu wyznania wiary i przyrzeczeniu wierności ks. Robert Strus podpisał stosowne dokumenty.

http://www.katedra.zamojskolubaczowska.pl/pl/strona-glowna/2-aktualnosci/457-powitanie-ks-dra-roberta-strusa-nowego-proboszcza

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sympatyk Katedry
Sympatyk Katedry 24.04.2018, 08:23
Nowemu proboszczowi życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Wiele trudnych zadań czeka ks. Roberta.

Pozostałe