Dożynki Gminy Zamość

  • 06.09.2016, 12:27 (aktualizacja 06.09.2016, 23:53)
  • Bartłomiej Surmacz
Dożynki Gminy Zamość
Co roku, po ukończeniu żniw, nadchodzi czas dziękczynienia i świętowania. Tegoroczne dożynki Gminy Zamość odbyły się na boisku w Zawadzie.

Na rozpoczęcie niedzielnego święta (4 września) korowód złożony z 35 sołectw i delegacji partnerskiej Gminy Sanok przeszedł na plac dożynkowy. Następnie wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński powitał uczestników, po czym wręczono wyróżnienia i odznaczenia osobom zasłużonym w rolnictwie.  

Uroczystą mszę św. odprawił ks. Krzysztof Dziura, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Wielączy przy oprawie muzycznej zespołu „Czerwone Korale” i Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola. Józef Siemczyk, przewodniczący Rady Gminy Zamość, w rozmowie z Bartłomiejem Surmaczem powiedział, z czego wynika współpraca między samorządami gminy Zamość, a partnerskim samorządem Sanoka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jarosław Kalbarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, zwrócił uwagę na znaczenie tego gminnego święta dla mieszkańców. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas części artystycznej dożynek wystąpiła: młodzież z Zawady, grupa taneczna z Gminnego Ośrodka Kultury, chóry: „Sitanianie”, „Wesołe Gosposie”, „Białowolanki”, „Roztoczanki”, „Echo Lipska”, „Ale Cantare” i kabaret „Taka Potrzeba”. Rozstrzygnięto też konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Na koniec dla publiczności odbył się koncert zespołu „Accord” i gwiazdy wieczoru, zespołu „Bobi”.

Pełną relację z tego wydarzenia będą mogli Państwo wysłuchać na naszej antenie w "Audycji Samorządowej" w sobotę (10 października) o godz. 11:15.

Bartłomiej Surmacz

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe