Już rosną

  • 16.05.2018, 10:47 (aktualizacja 16.05.2018, 11:34)
  • Joanna Mazurek
Już rosną
Kolejne pokolenia patrząc na te drzewa będą wspominały jak zamościanie upamiętnili stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Od wczoraj przy ul. Strefowej w Zamościu rośnie 60 dębów niepodległości. Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniem prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka, po którym specjalna modlitwę odmówił proboszcz parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności ks. Jarosław Feresz. Po nim za szpadle i sadzonki dębów chwycili przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych, zamojskich placówek oraz dzieci i młodzież.

Akcja sadzenia dębów niepodległości objęła już całe województwo lubelskie – tłumaczył Tomasz Zieliński dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bardzo chcemy, żeby te akcje były masowe – podkreśla Tomasz Zieliński i dodaje, że aspekt wychowawczy sadzenia dębów niepodległości obliczony jest na lata.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedno z drzewek posadzili przedstawiciele Przedszkola Miejskiego nr 2 w Zamościu: kilkuletni Oskar z tatą Andrzejem oraz dyrektor placówki Anna Kowalska-Ćwik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

A jak rozumie słowo „niepodległość” przedszkolak?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zaproszenie prezydenta Zamościa w akcję sadzenia dębów włączył się znany piosenkarz Rafał Brzozowski, który posadził dąb wspólnie z Oskarem. Artysta przyznał, że cieszy się, że może uczestniczyć w takim dziele.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Ks. Jarosława Feresza akcja sadzenia dębów wpisuje się w polską tradycję.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sadzenia dębów niepodległości na stronie internetowej naszej rozgłośni w zakładce „galeria”.
 

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (10)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe