Festiwal św. Nepomucena

  • 20.05.2018, 21:58
  • Ewa Monastyrska
Festiwal św. Nepomucena
W Suścu zakończył się trzydniowy Festiwal ku czci św. Jana Nepomucena.

Uroczystości odpustowe w Suścu, które odbyły się w miniony weekend to trzydniowy Festyn ku czci św. Jana Nepomucena. Według proboszcza parafii, ks. Andrzeja Niedużaka, święty Jan Nepomucen to patron nieco zapomniany.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas drugiego dnia świętowania, biskup pomocniczy diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Mariusz Leszczyński, udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. W homilii podkreślił, jak bardzo dzisiejszy świat oczekuje pokoju, który przynosi Chrystus. Jak zauważył, źródłem pokoju jest Duch Święty.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugiego dnia wystąpił tenor, śpiewak, solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, Bogusław Morka. Trzeci dzień festiwalu był dniem koncertowym a o licznych atrakcjach zapewniła dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu, Joanna Kowalczuk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach festiwalu odbył się także mecz księża kontra samorządowcy a także pokaz laserowy.

Ewa Monastyrska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe