Odpust w katedrze zamojskiej

  • 07.09.2016, 17:42 (aktualizacja 08.09.2016, 13:15)
  • Małgorzata Sobczuk
Odpust w katedrze zamojskiej
8 września przypada święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej zwane świętem Matki Bożej Siewnej. W katedrze zamojskiej uroczystości odpustowe.

Zaproszenie na nie skierował proboszcz parafii ks. prał. Adam Firosz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreślił ks. Firosz, będzie to czas szczególnego zawierzenia się Matce Bożej Opieki.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Proboszcz katedry w rozmowie z Małgorzatą Godzisz wyjaśnił scenę Narodzenia NMP.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Istotą radości ze święta patronalnego parafii jest możliwość zyskania odpustu, czyli darowania kary doczesnej za popełnione grzechy, za które wyrażono już żal i zostały odpuszczone w sakramencie pokuty i pojednania. Łaskę odpustu dla siebie lub dla zmarłych w czyśćcu cierpiących możemy zyskać pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Ojca świętego) nawiedzając w tym dniu katedrę. W piątek przypadnie 16. rocznica koronacji łaskami słynącego wizerunku Matki Bożej Opieki Odwachowskiej.

Na antenie Katolickiego Radia Zamość będzie transmitowana msza św. z katedry zamojskiej o godz. 12:00 pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji charkowsko-zaporoskiej Jana Sobiło z Ukrainy.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe