Ogólnopolskie Obchody Święta Lasu

  • 07.06.2018, 09:15 (aktualizacja 15.06.2018, 11:26)
  • Małgorzata Sobczuk
Ogólnopolskie Obchody Święta Lasu
Dni Lasu to największe święto lasów i leśników. Początki tego wydarzenia datowane są na 1933 r. Jego ogólnopolskie obchody odbędą się 8 czerwca na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie w Nadleśnictwie Janów Lubelski.

Mówi Ewa Szary, rzecznik prasowy lubelskich leśników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Będzie msza św. polowa przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Będzie też Krajowa Narada Leśników z okazji Święta Lasu, a także koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Lesowiacy. Tego dnia upamiętnieni zostaną w sposób szczególny polegli za Ojczyznę leśnicy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podawały „Echa Leśne” w numerze 12. z roku 1935, np. w Grudziądzu uroczystości Dni Lasu uświetniły przedstawienie i koncert w teatrze, na rynku grała orkiestra 55. Pułku Piechoty, młodzież posadziła ok. 2 tys. drzewek, a w centrum miasta odbył się pokaz produktów leśnych. W imprezie wzięły udział tysiące mieszkańców. W tym samym roku obchody Święta Lasu zorganizowano też w Zamościu, Tomaszowie, Kraśniku, Józefowie, Frampolu i Zwierzyńcu. Odbywały się akademie, odprawiano msze święte, czy sadzono drzewka. Więcej na ten temat usłyszą Państwo w naszej czwartkowej odsłonie „Rozmowy Dnia”.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe