Zamojski Dzień Papieski

  • 13.06.2018, 12:56 (aktualizacja 28.06.2018, 12:12)
  • Anna Niderla-Kudach
Zamojski Dzień Papieski Fot. Małgorzata Sobczuk
Rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem osób niepełnosprawnych dla Ojca Świętego, potem wystawa, a na koniec Wielki Koncert Papieski „Santo Subito” Piotra Rubika – za nami Zamojski Dzień Papieski (12.06).

Wieczorne wydarzenia rozpoczęło otwarcie wystawy w holu zamojskiego Ratusza. Jej tytuł to „Polska światu papieża dała – Jan Paweł II na plakatach”. Po niej rozpoczęła się gala Katolickiego Radia Zamość, podczas której wręczono nagrody i podziękowania dla tych, którzy od lat wspierają naszą rozgłośnię.

Kulminacyjnym punktem świętowania 19. rocznicy obecności Ojca Świętego w Zamościu był koncert Piotra Rubika wraz z solistami, orkiestrą i chórem. Na zamojskiej scenie wraz z Piotrem Rubikiem wystąpili soliści: Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Michał Bogdanowicz, narrator Jakub Wieczorek, a także orkiestra i chór.

Dyrygent i autor dzieła Santo Subito powiedział nam czemu miała służyć ta kompozycja:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze spuścizny św. Jana Pawła II możemy wciąż czerpać – powiedział jeden z solistów Grzegorz Wilk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoimi wrażeniami tuż po koncercie podzielił się z nami pasterz diecezji bp Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Koncert Santo Subito, tym, którzy mimo niepewnej pogody zdecydowali się wziąć w nim udział, dostarczył wielu wzruszeń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wielki Koncert Papieski został zorganizowany w ramach projektu „Niepodległa”, który upamiętnia setną rocznicę odzyskania niepodległości. Jego organizatorami wydarzenia byli: Diecezja Zamojsko-Lubaczowska, Katolickie Radio Zamość, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II oraz Miasto Zamość.

Na krótką relację zapraszamy dzisiaj o godz. 17.35, dłuższy materiał już niebawem na falach KRZ.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (125)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe