Dyrektorzy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu

  • 18.06.2018, 11:15 (aktualizacja 20.06.2018, 14:50)
  • Małgorzata Zaręba
Dyrektorzy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu
Mateusz Ferens Magdalena Magryta

Zamojski Ośrodek Sportu i Rekreacji to obiekty sportowe typu: nowoczesna wielofunkcyjna hala tenisowa, duża hala sportowa, siłownia, boiska do piłki nożnej i siatkowej, obiekty lekkoatletyczne. Dzienny Dom Senior +, pływalnia oraz kąpielisko.

Dużą atrakcyjnością działalności OSiR cieszą się zajęcia skierowane do dzieci i młodzieży. Jednak odkąd w grudniu 2015 obok hali do tenisa ziemnego powstał Dzienny Dom Senior + wzrosło zainteresowanie zajęciami dedykowanymi do osób dorosłych. Głównym celem placówki jest propagowane aktywnego spędzanie czasu wolnego oraz poprawa jakości życia mieszkańców Miasta Zamość nieaktywnych zawodowo w wieku 60+. Zajęcia dla seniorów są ciekawsze ze względu na tematykę poruszanych wykładów czy spotkania z interesującymi osobami. Uczestnicy zajęć chętnie biorą także udział w zajęciach ruchowych czy wycieczkach plenerowych.
W Rozmowie dnia usłyszymy w jaki sposób czas czas wolny spędzają seniorzy oraz jakie wymogi formalne nazwy spełnić, żeby stać się aktywnym uczestnik tego typu zajęć .

Niebawem OSiR poszerzy swoja działalność sportową z zakresu sztuk walk. Bowiem obok nowoczesnych obiektów przy siłowni i hali do tenisa ziemnego powstanie hala mat. Będzie to nowoczesny kompleks sportowy, z którego korzystać będą główniej kluby sportowe.

W Rozmowie dnia usłyszymy także o rajdzie rowerowym pn.– Eko Family Bike Tour Zamość 2018, który na rozpoczęcie wakacji odbędzie się 23.06 o godz. 10.00 na Rynku Wielkim. Punktem docelowym rajdu będzie zamojski zalew, znajdujący się za Rotundą

W dn. 14.06 – 15.07 w Rosji odbywają się piłkarskie mistrzostwa świata. We wtorek (19.06). Polska zagra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią, a mecze naszej reprezentacji będzie można obejrzeć w zamojskiej Stefie kibica. Gdzie zostanie ona usytuowana i jakie atrakcje przygotowano dla fanów piłki nożnej zdradzi Mateusz Ferens, dyrektor OSiR.

Oprócz obiektu sportowych OSiR posiada także hotel. Z bazy noclegowej korzystają głownie klubu sportowe, ale po ostatnim remoncie pokoi coraz częściej do hotelu przyjeżdżają goście i turyści z różnych zakątków Polski, a także z zagranicy.

Nasze miasto Zamość znalazło się na liście Planu Wieloletniej Infrastruktury o szczególnym znaczeniu dla sportu, dlatego wkrótce remont zostanie przeprowadzony także na stadionie.  Zamojski OSiR realizuje także innowacyjne zajęcia dedykowane dla maluchów z okazji urodzin. Rodzice w zależności od potrzeb i umiejętności mogą zorganizować dla dzieci urodziny na sportowo. O różnorodności tej formy spędzania czasu z bliskimi poinformuje Magdalena Magryta, dyrektor OSiR.

Przez cały rok sympatycy pływania mogą korzystać także z obiektu Krytej Pływalni, gdzie znajdują się atrakcje wodne: zjeżdżalnia, sauna, bicze wodne, gejzery, kaskada wodna, jacuzzi a także jaskinia solna. Na basenie odbywają się zajęcia z aquaerobiku czy kursy nauki i doskonalenia pływania.pływanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza w okresie letnim. W Rozmowie dnia usłyszymy jak wygląda kurs nauki pływania i jakie wymogi należy spełnić, żeby zostać ich uczestnikiem.

Już niebawem wraz z rozpoczęciem wakacji otwarty zostanie sezon kąpielowy nad Zamojskim Zalewem Miejskim, gdzie codziennie w godz. 10.00 – 18.00 nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będą ratownicy WOPR. W rozmowie usłyszymy o bazie gastronomicznej i wypożyczalni, które znajdują się nad zalewem Mateusz Ferens, dyrektor OSiR oraz doświadczony Ratownik WOPR zdradzi jakich najważniejszych zasad jako plażowicze powinniśmy przestrzegać nad wodą.


loadingŁaduję odtwarzacz... 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe