Leśne potyczki rozstrzygnięte

  • 19.06.2018, 07:35 (aktualizacja 20.06.2018, 07:20)
  • Alicja Magura
Leśne potyczki rozstrzygnięte Alicja Magura
Ile igieł na krótkopędach posiada sosna zwyczajna? Jak nazywa się największy gatunek gołębia bytującego w lasach mieszanych i liściastych? Jak nazywa się najpospolitszy dzięcioł zamieszkujący nasze lasy szczególnie stare, liściaste i mieszane?

To tylko niewielka cześć ilości pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie  szkół podstawowych i gimnazjalnych z  powiatu lubaczowskiego w ramach Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”. Tegoroczna, druga edycja konkursu odbyła się 15 czerwca na hali MOSiRu w Lubaczowie przy Szkole Podstawowej nr 2 i przybrała inną formę niż ubiegłoroczne zmagania. Szczegóły zdradziła Katarzyna Pelc-Antonik, dyrektor MBP w Lubaczowie, która była współorganizatorem wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą przyrodniczą z różnych dziedzin, o których mówiła Katarzyna Marko z Nadleśnictwa Lubaczów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W piątkowym turnieju nie poszczęściło się ubiegłorocznym zwycięzcom, czyli uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, z którymi rozmawiała Alicja Magura.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród 9 startujących szkół najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa z Cewkowa. Mistrzowie Wiedzy Leśnej również podkreślali, że ten konkurs nie należał do najłatwiejszych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konkurs miał na celu zachęcanie do zdobywania i poszerzania wiedzy leśnej, doskonalenie umiejętności rozpoznawania krajowych gatunków roślin, zwierząt oraz runa leśnego, kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych, integrację uczniów i wymianę doświadczeń między szkołami w zakresie edukacji leśnej.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie oraz Nadleśnictwo Lubaczów.

Alicja Magura

Zdjęcia (43)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe