Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

  • 10.09.2016, 14:08 (aktualizacja 11.09.2016, 20:57)
  • Joanna Suszko
Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza
10 września ministranci i lektorzy z diecezji pielgrzymowali do Krasnobrodu.

Każdego roku w drugą sobotę września do Pani Roztocza w krasnobrodzkim sanktuarium pielgrzymuje społeczność Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej diecezji. Podobnie i dziś ministranci, lektorzy wraz księżmi opiekunami spotkali się na dorocznej pielgrzymce.
Pielgrzymkę rozpoczął koncert i świadectwo życia Arkadio, znanego i cenionego chrześcijańskiego rapera.
W centrum uroczystości była adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św., której przewodniczył bp diecezjalny Marian Rojek. W homilii porównywał ministrantów, lektorów, ceremoniarzy i alumnów do przybocznej gwardii Króla.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. bp podkreślał także, że  w ideę służby przy ołtarzu wpisana jest pełna dyspozycyjność i gotowość, wynikająca z miłości do Pana Boga.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza była okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro jakie w ostatnim roku dokonało się w duszpasterstwie. Zebrani powierzali Panu Bogu i Matce Najświętszej nowy rok formacyjny ministrantów i lektorów prosząc także o nowe, święte powołania dla naszej diecezji.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe