Festiwal SOLI DEO w Biłgoraju

  • 09.07.2018, 01:50 (aktualizacja 11.07.2018, 15:45)
  • Joanna Ferens
Festiwal SOLI DEO w Biłgoraju
Już po raz XIX w Biłgoraju odbył się (08.07) Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej SOLI DEO.

Festiwal rozpoczął się od uroczystej mszy św. w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju, której przewodniczył pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. biskup Marian Rojek. Słowa powitania w stronę Księdza Biskupa skierował dyrektor Festiwalu, ks. Marek Kuśmierczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Marek Kuśmierczyk w rozmowie wyjaśniał, czym różni się tegoroczny Festiwal od poprzednich:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup Marian Rojek wyrażał swoją radość i wdzięczność za piękne przedsięwzięcie jakim jest Festiwal SOLI DEO:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Biskup dodał, iż piosenka religijna niesie za sobą wiele wartości i znaczeń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Tutaj oczywiście wszystkich zebranych powitał ks. Marek Kuśmierczyk wraz z ks. bp Marianem Rojkiem i przedstawicielką poseł Agaty Borowiec Joanną Ostasz. Głos zabrał również burmistrz Miasta Biłgoraja, Janusz Rosłan.

W części koncertowej przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Zespół ‘Laudans – Jedność’ z Białorusi, zaś bezpośrednio po nim Zespół kleryków Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie ‘Good God’. Koncert zagrał również Zespół ‘Exodus 15’. Na zakończenie zaprezentowała się również znana już biłgorajskiej publiczności Magda Anioł.

W Festiwal SOLI DEO włączyła się również  Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, która tego dnia przeszła ulicami Biłgoraja. Wszyscy uczestnicy zarówno Krucjaty, jak i Festiwalu wspólnie odmówili dziesiątek różańca za naszą Ojczyznę.

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ‘Nadzieja’ działające przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gromadzie. Współorganizatorami są: Komitet Organizacyjny SOLI DEO, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ‘Serce’, Urząd Miasta Biłgoraja, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Gminy w Biłgoraju oraz Biłgorajskie Centrum Kultury.

Patronat duchowy nad festiwalem objął pasterz naszej diecezji bp Marian Rojek, zaś patronat medialny sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe