12 lipca leśnicy wspominają swojego patrona

  • 12.07.2018, 08:00 (aktualizacja 13.07.2018, 07:55)
  • Małgorzata Sobczuk
12 lipca leśnicy wspominają swojego patrona Fot. Małgorzata Sobczuk relikwie św. Jana Gwalberta - patrona leśników
Kościół „na wodzie” w Zwierzyńcu od 2016 roku ma relikwie patrona leśników. Kto nim jest? Ani św. Franciszek ani św. Hubert. To św. Jan Gwalbert, który został ogłoszony patronem leśników w 1951 r. przez papieża Piusa XII.

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, obok parafii Stany jest drugim miejscem w Polsce, gdzie znajdują się relikwie św. Jana Gwalberta. W 2016 r. we wprowadzeniu relikwii uczestniczyli pracownicy nadleśnictw z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu, uczniowie Technikum Leśnego w Biłgoraju, a także zaproszeni goście. Lucjan Bednarz, nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec nie krył zadowolenia, że ich patron będzie obecny w sercu Roztocza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Relikwie św. Jana Gwalberta uroczyście w 2016 roku wprowadziła Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody w Zwierzyńcu. Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński, który podkreślił w kazaniu co potrzebne jest na drodze świętości.
loadingŁaduję odtwarzacz...

We wprowadzeniu relikwii patrona wziął udział ks. Zbigniew Mistak, proboszcz parafii pw. Św. Jana Gwalberta i Św. Tekli w Stanach. Wyjaśnił jak czyn miłosierdzia św. Jana wpłynął na dalsze jego życie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Relikwie św. Jana Gwalberta sprowadził ks. Błażej Górski, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe