Beatyfikacja księdza Władysława Bukowińskiego

  • 12.09.2016, 12:52 (aktualizacja 12.09.2016, 14:42)
  • ks. Mariusz Krawiec
Beatyfikacja księdza Władysława Bukowińskiego
Około dwóch tysięcy wiernych uczestniczyło w uroczystej beatyfikacji polskiego księdza Władysława Bukowińskiego w katedrze katolickiej w Karagandzie.

Ksiądz Bukowiński, Polak nazywany 'Apostołem Kazachstanu', który prawie 14 lat spędził w więzieniach i łagrach i z własnego wyboru pozostał z wiernymi w Związku Radzieckim, żył zgodnie z zasadą 'bądź człowiekiem dla każdego człowieka'. Ks. Witold Kowalów, proboszcz z Ostrogu na Wołyniu, a jednocześnie członek komisji historycznej do procesu beatyfikacyjnego ks. Władysława Bukowińskiego mówi, że beatyfikacja to wielkie święto zarówno dla wspólnoty chrześcijan, jak i dla całego Kazachstanu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Władysław Bukowiński to ważna postać dla wszystkich wspólnot kazachskich katolików. Ponad stu świadków życia księdza Bukowińskiego, z którymi przeprowadzono wywiady, mówiło zgodnie, że kapłan był człowiekiem, który szukał dróg pojednania z każdym człowiekiem. Trwa także proces beatyfikacyjny bpa Adolfa Piotra Szelążka.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W uroczystości beatyfikacyjnej księdza Bukowińskiego prócz wiernych, uczestniczyli przedstawiciele miejscowego kościoła z całego kraju, władz oraz innych wyznań - między innymi muzułmanie oraz przedstawiciele Kościoła prawosławnego.
Ci, którzy nie mogli osobiście przybyć do Karagandy, mieli szansę uczestniczyć w uroczystościach dzięki transmisji telewizyjnej i internetowej. Telebimy ustawiono w parafiach całego kraju. Ksiądz Władysław Bukowiński jest pierwszym beatyfikowanym Kościoła katolickiego obrządki łacińskiego w Kazachstanie.

ks. Mariusz Krawiec

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe