Legendy w Gorajcu

  • 17.07.2018, 07:36 (aktualizacja 17.07.2018, 07:40)
  • Małgorzata Sobczuk
Legendy w Gorajcu Fot. Anna Serkis
Najsłynniejsze zespoły polskiej sceny folk wystąpiły w Gorajcu na 8. Festiwalu Folkowisko.

– Ściągnięcie Kapeli ze Wsi Warszawa to było nasze marzenie od lat. To zespół, który stworzył popularyzuje polską muzykę tradycyjną na całym świecie i robi to w doskonały sposób – mówi Marcin Piotrowski, dyrektor Festiwalu. Koncert jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów na świecie transmitowało Polskie Radio Rzeszów.

W Gorajcu odbyły się również koncerty zespołów Yerba Mater (pierwszy raz poza Warszawą po reaktywacji) Katarina Malikova (Słowacja), Türkü
(Turcja) czy Niezapominajki (twórczynie ludowej przeróbki Satisfaction Rolling Stonesów). Uczestnicy mieli okazję wziąć również w kilkudziesięciu warsztatach, obserwować Wioskę Kuglarzy i Jarmark Cudów, a najmłodsi folkowicze bawić się w Dzieciowiosce.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe