Rolnicy podziękowali za zbiory

  • 12.09.2016, 22:05 (aktualizacja 12.09.2016, 22:39)
  • Małgorzata Sobczuk
Rolnicy podziękowali za zbiory Małgorzata Godzisz
Jak co roku w drugą niedzielę września rolnicy pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej by podziękować Bogu i Jego Matce za zbiory.

Na ołtarzu polowym została odprawiona msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński. W wygłoszonym słowie podkreślił ogromną rolę chleba.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli młodzi rolnicy: Paulina Kiesz i Krzysztof Sobczuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas dożynek podsumowano II edycję Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość, gdzie na I miejscu uplasował się zespół Ostrowiacy. Jego liderem jest Arkadiusz Pydyś.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z zespołów wyróżnionych byli Wójtowianie z Krasnobrodu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. I miejsce otrzymała Gmina Tarnawatka. II miejsce przypadło rolnikom z Antoniówki Gmina Komarów, a III miejsce zdobyła parafia św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Zwycięzcy plebiscytu w przyszłym roku będą reprezentować naszą diecezję na Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę. Piotr Pasieczny, wójt Gminy Tarnawatka wyjaśnił nam czym wyróżniał się ich wieniec dożynkowy spośród pozostałych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O podsumowanie tegorocznych dożynek poprosiliśmy ks. prał. Eugeniusza Derdziuka, kustosza Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas Diecezjalnego Święta Plonów w Krasnobrodzie przeprowadzona została akcji Kromka Chleba przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. O jej przebiegu usłyszą Państwo we wtorkowych serwisach na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (200)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe