Zwierzyniec. Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką

  • 23.08.2018, 11:38 (aktualizacja 27.08.2018, 06:54)
  • Małgorzata Sobczuk
Zwierzyniec. Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką Fot. Małgorzata Sobczuk
Po raz dziesiąty odbyły się (19.08) Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu. Całość poprzedziła msza św. w Kościółku na wodzie.

W świątyni znajdują się relikwie patrona leśników św. Jana Gwalberta. Eucharystii przewodniczył ks. Ryszard Ostasz, proboszcz parafii pw. św. Anny w Tuczępach.

„Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką” wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń województwa lubelskiego. Lucjan Bednarz, nadleśniczy Nadleśnictwa Zwierzyniec wskazał na harmonię zachodzącą między leśnikiem, rolnikiem, a myśliwym.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym ze współorganizatorów wydarzenia była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Na miejscu był dyrektor placówki Jerzy Sądel.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Lucjana Grabarczuka, prezesa Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowiectwa w Zamościu, trzeba pokazywać społeczeństwu czym zajmują się myśliwi.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dłuższa relacja z X Lubelskich Spotkań z Tradycją i Kulturą Łowiecką w audycji „Leśne Radio” 25 sierpnia o godz. 10:15.
Katolickie Radio Zamość objęło nad tym wydarzeniem patronat medialny.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe