Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny

  • 24.08.2018, 12:16 (aktualizacja 24.08.2018, 12:40)
  • Małgorzata Kryk
Czteroetapowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny
Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny, który po malowniczych terenach Roztocza odbędzie się w dn. 29.08 – 1.09 słynie on m.in. z historii ponieważ oddaje hołd Dzieciom Zamojszczyzny, których tragiczny los łączy się z naszym regionem. Trasy: I etap - ZAMOŚĆ – ZWIERZYNIEC (35 km), II etap – WIERZCHOWINA – KRASNOBRÓD (29 km), III etap – ZAMOŚĆ– SKIERBIESZÓW (21,0975 km - półmaraton), IV etap - KRYTERIUM ULICZNYM IM. LUCJANA KSYKIEWICZA (ulice Zamościa - 15 km).

W biegu wezmą udział: biegacze , rolkarz, osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach tzw. hundbikach oraz osoby niewidome i niedowidzące. Skąd zrodził się pomysł na organizacje takiego biegu w Zamościu powiedział Tadeusz Lizut, dyrektor biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg Pokoju oddaje przede wszystkim hold dzieciom Zamojszczyzny, a całą społeczność biegową łączy wspaniała, rodzinna atmosfera.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Bieg poprowadzi przez piękne treny naszego regionu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od ubiegłego roku organizatorzy zmienili zasady uczestnictwa ponieważ w biegu można startować w dowolnym etapie- lub wszystkich 4. odcinkach.. A kt etap cieszy się największym zainteresowaniem?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny ze względu na długi dystans wiąże się z dużym wysiłkiem ,dlatego aby w nim wystartować należy wcześniej się do niego przygotować. Osoby chętne, które chciałyby wziąć udział w biegu mogą zapisać się jeszcze na IV etap - Kryterium Uliczne im. Lucjana Ksykiewicza (15 km).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Limit czasowy będzie obowiązywał tylko na I etapie, który jest najtrudniejszy i najdłuższy ponieważ wynosi 35 km. Ci, którzy pokonają ten dystans będą pewni, że kolejne etapy będą krótsze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas 31 już edycji tego biegu w Zamościu zawitamy zawodników z terenu całej Polski i i z zagranicy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co sprawa ze co roku zawodnicy wracają na linie startu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bieg odbędzie się przy ograniczonym ruchu drogowym, dlatego o ostrożność apelujemy do kierowców. Szczególnie zwolnic należy w pobliżu zawodników, poruszających się na wózkach tzw. hundbikach .

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości organizatorzy biegu poprzez aspekt patriotyczny przybliżą uczestnikom biegu historię Dzieci Zamojszczyzny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po ukończonym biegu najlepsi w wielu kategoriach otrzymają nagrody.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozmowa na temat biegu [kliknij tutaj]

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe