Uroczystości odpustowe w Katedrze Zamojskiej

  • 10.09.2018, 12:24 (aktualizacja 18.09.2018, 10:16)
  • Joanna Suszko
Uroczystości odpustowe w Katedrze Zamojskiej fot. ks. Krzysztof Hawro
W sobotę (08.09) w święto Narodzenia NMP zamojska katedra przeżywała uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej.

Wzięli w niej udział kapłani, parlamentarzyści, władze samorządowe oraz licznie zgromadzeni wierni. Sumie odpustowej przewodniczył Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński. W homilii wskazywał na postać Matki Bożej, która najdoskonalej odpowiedziała Boży plan.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto Narodzenia NMP było okazją do przyjrzenia się rodzinie, w jakiej przyszła na świat Matka Boża, a także do refleksji nad kondycją naszych rodzin.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Bp Miziński wzywał do wiernego strzeżenia i manifestowania niezmiennych wartości życia i rodziny, na których zbudowana jest nasza cywilizacja, kultura i tradycja.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Łukowej, chór katedralny, Zespół Pieśni i Tańca 'Zamojszczyzna” oraz jednostka OSP z Mokrego. Dziękczynieniem za odpust był wczorajszy (09.09) wieczór uwielbienia z zespołem Obdarowani z Tomaszowa Lubelskiego, który odbył się w katedrze po wieczornej Mszy świętej.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Staszek z Puław
Staszek z Puław 11.09.2018, 22:07
Ja pamiętam uroczystości odpustowe z 8 września 1957 roku w Katedrze Zamojskiej . Była piękna pogoda , wierni przybyli też z innych parafii furmankami . W tych uroczystościach uczestniczyło kilka tysięcy wiernych . Całe Planty i ulice miasta były w furmankach bardzo ładnie udekorowanych . Planty były w tym czasie placem ćwiczeń wojskowych na których miały norki susły perełkowe , którym konie pozostawiły dużo owsa i siana na zimowy sen .

Pozostałe