Biłgoraj. 100 lat Związku Leśników Polskich RP

  • 14.09.2018, 22:38 (aktualizacja 19.09.2018, 08:31)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. 100 lat Związku Leśników Polskich RP
Związek Leśników Polskich w Rzeczpospolitej Polskiej obchodził jubileusz 100-lecia swojego powstania. Uroczystości odbyły się (14.09) w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Jubileuszowe świętowanie rozpoczęła msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Przewodniczył jej i wygłosił okolicznościowe Słowo Boże kapelan leśników przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, ks. Wiesław Oleszek, który zachęcał do modlitwy za wszystkich, którym bliskie są sprawy lasu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część miała miejsce w Zespole Szkół Leśnych im. Polskiego Towarzystwa Leśnego w Biłgoraju. Wszystkich zebranych gości powitał przewodniczący Związku Leśników Polskich Okręgu Lubelskiego, Urban Kolman, który jednocześnie w swoim wystąpieniu dziękował leśnikom za ich oddanie i zaangażowanie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głos zabrali również przybyli na uroczystość goście m.in. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Jerzy Sądel i Starosta Biłgorajski, Kazimierz Paterak. Na uroczystości przybył również Przewodniczący Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Szałata, który w rozmowie wyjaśniał, jakie zadania spoczywają na leśnikach zrzeszonych w Związku:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości wpisały się również w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – i jak tłumaczył Jarosław Szałata – leśnicy również odegrali ogromną rolę w budowaniu odrodzonego Państwa Polskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatnim punktem programu, kończącym jubileuszowe uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów biłgorajskiego ‘Leśnika’ oraz wspólny obiad.

Katolickie Radio Zamość objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

 

 

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (41)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe