Naukowcy rozmawiają o klimacie pola uprawnego

  • 20.09.2018, 11:32 (aktualizacja 24.09.2018, 08:27)
  • Łukasz Kot
Naukowcy rozmawiają o klimacie pola uprawnego Łukasz Kot
Konferencja w PWSZ w Zamościu

Zamojskie otwarcie X Międzynarodowej Konferencji nt. Klimat pola uprawnego. Meteorologia i klimatologia stosowana – gospodarka, teoria, praktyka, innowacyjność”, odbyło się wczoraj (19.09) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Mówi prof. Andrzej Samborski rektor zamojskiej uczelni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczna konferencja poświęcona jest pamięci prof. dr. hab. Tadeusza Górskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W dalszym ciągu badacze zajmują się teorią globalnego ocieplenia klimatu. Potwierdza to prof. Bogusław Michał Kaszewski z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS Lublin.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Konferencja będzie trwała do 22 września. Jej organizatorami są: Komisja Agrometeorologii i Klimatologii Stosowanej Oddział PAN w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Lwowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Dublanach i Podolski Państwowy Rolniczo-Techniczny Uniwersytet w Kamieńcu Podolskim. Pokłosiem konferencji są wydane streszczenia referatów uczestników konferencji. W przyszłości ukażą się one w renomowanych krajowych i zagranicznych pismach branżowych.


 

 


 

 

Łukasz Kot

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe