"Kromka chleba dla sąsiada"

  • 22.09.2018, 13:37 (aktualizacja 22.09.2018, 16:08)
  • Joanna Suszko
"Kromka chleba dla sąsiada"
Od wczoraj (21.09) wolontariusze Kół Caritas wraz z opiekunami zbierają żywność w zamojskich sklepach.

"Kromka chleba dla sąsiada” to  hasło kolejnej edycji akcji Caritas Polska, w którą włącza się także Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Od wczoraj (21.09) wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami zbierają żywność w sklepach sieci Biedronka, także w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W akcję "Kromka chleba dla sąsiada” zaangażowało się wiele osób, nie tylko wolontariusze ze szkół. Co dalej stanie się z zebraną żywnością i do kogo trafi, wyjaśnia Magdalena Tijani, koordynator wolontariatu Caritas w rejonie zamojskim.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W jednym ze sklepów spotkaliśmy wolontariuszy Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu, wraz z ich opiekunką.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Od wielu lat w zbiórkę żywności włącza się także Miasto Zamość. Dziś (22.09) po raz kolejny akcję wsparł Prezydent Miasta, Andrzej Wnuk.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Oficjalne zakończenie akcji w Zamościu już w niedzielę w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski podczas Mszy św. o godz. 11:30, po której nastąpi symboliczne dzielenie się chlebem.

Do akcji "Kromka chleba dla sąsiada” można dołączyć także wysyłając sms charytatywny pod hasłem 'KROMKA” na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem 'KROMKA”.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe