07-10-2018 Niedziela Radiowa w katedrze zamojskiej

  • 07.10.2018, 17:51 (aktualizacja 07.10.2018, 18:05)
  • Joanna Suszko
07-10-2018 Niedziela Radiowa w katedrze zamojskiej
07.10 odwiedziliśmy parafię katedralną pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

Proboszczem tego miejsca od kwietnia bieżącego roku jest ks. dr Robert Strus, który w rozmowie przybliżył kilka faktów z historii powstania kolegiaty oraz zaznaczył jak bogata w życie duszpasterskie jest parafia katedralna.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Z okazji naszego pobytu na tzw. Niedzieli Radiowej mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami ruchów i wspólnot parafialnych. Wśród nich jest Ruch Światło-Życie, którą w katedrze opiekuje się ks. Leszek Boryło. Opowiedziała nam o niej Natalia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bożena Kukułowicz od wielu lat należy do Ruchu Światło-Życie. Wraz z mężem dołączyli do jednego z kręgów Domowego Kościoła.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Poznaliśmy także katedralną Wspólnotę Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea". Opowiedziała nam o niej Barbara Międlarz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród działań duszpasterskich w parafii katedralnej, duży akcent położony jest na przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. O pracy z młodzieżą mówi katechetka, Wiesława Chrześcijan.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z najstarszych wspólnot działających w parafii katedralnej jest Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwsza wspólnota Akcji Katolickiej w diecezji zamojsko-lubaczowskiej powstała przy katedrze. Obecnie jej prezesem jest Maria Adriańczyk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Miłosierdzie, braterstwo, jedność i patriotyzm - to główne obszary działań Rycerzy Kolumba. O Radzie Rycerzy Kolumba funkcjonującej przy katedrze i ideach, które im towarzyszą, mówi Leszek Stankiewicz, zastępca Wielkiego Rycerza Rady Rycerzy Kolumba w Polsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W katedrze od wielu lat spotyka się także Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej. Jej charyzmat przybliża Leszek Pataj.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ruchów, stowarzyszeń i wspólnot działających przy katedrze jest bardzo wiele. Aby każda z nich znalazła właściwe sobie miejsce w życiu parafialnym potrzeba koordynacji ich aktywności. Od wielu lat czuwa nad tym Adam Kułaj, który pełni także funkcję zastępcy rady duszpastersko-ekonomicznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii katedralnej w Zamościu, ks. Robertowi Strusowi za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość i zorganizowanie Niedzieli Radiowej.

Joanna Suszko

Zdjęcia (36)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe