Jubileusz KT Return Zamość

  • 11.10.2018, 13:25 (aktualizacja 11.10.2018, 15:08)
  • Małgorzata Kryk
Jubileusz KT Return Zamość
Tenis ziemny to dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie. Od kiedy w grudniu 2016 roku na terenie zamojskiego OSiR na ul. Królowej Jadwigi 8 powstała hala do tenisa ziemnego, warunki do gry w tenisa znacząco się poprawiły i wzrosło zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Do tej pory sympatycy tenisa korzystali z otwartych kotów, które znajdują się obok Parku Miejskiego w Zamościu. Jednak z tych obiektów można było korzystać tylko w sezonie wiosenno - letnim ponieważ w pozostałych miesiącach grę w tenisa utrudniały warunki atmosferyczne. O historii i bazie tenisowej powiedział redaktor i sympatyk tenisa Janusz Kawałko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ostatnim czasie na hali zamojskiego OSiR-u odbyło się wiele ogólnopolskich turniejów, w których udzial biorą dzieci, mlodzież oraz dorosli z terenu całej Polski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Oprócz licznych turniejów na kortach, odbywają się liczne imprezy. W zabawach tenisowych przygotowanych przez instruktorów chętnie biorą udzial całe rodziny. Dzięki grom i konkurencjom sprawnościowym dzieci maja okazję zapoznać się z tenisem i sprawdzić swoje umiejętności na korcie.

Najmlodsze dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych biorą udział w zajęciach programowych „Powszechnej Nauki Gry w Tenisa”. Tym, którym gra w tenisa się podoba, kontynuują naukę gry na korcie podczas zajęć.

W dn 12 - 14.10 na hali tenisowej OSiR odbędzie się jubileusz podsumowujący 25-lecie działalności klubu. W piątek (12.10) wszystkim przybyłym na uroczystość gościom podczas gali zaprezentowane zostaną początki powstawania klubu, działalność oraz osiągnięcia zawodników. Natomiast w sobotę i niedzielę (13 i 14.10) na hali rozegrane zostaną turnieje
Więcej o jubileuszowej gali powiedział wiceprezes KT Return Zamość, Jan Papierz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W jubileuszowych turniejach w sobotę (13.10) udzial wezmą dorośli, a w niedzielę (14.10) w rozgrywkach zaprezentują się dzieci i młodzież.
Organizatorem gali jest KT Return Zamość.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe