Jubileusz 25-lecia KT Return Zamość

  • 15.10.2018, 13:28 (aktualizacja 17.10.2018, 11:28)
  • Małgorzata Kryk
Jubileusz 25-lecia KT Return Zamość Małgorzata Kryk
Tenis ziemny to dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie. KT Return to otwarte obiekty sportowe, które usytuowane są przy ul. Studziennej 2 obok Parku Miejskiego w Zamościu. Z tych obiektów można było korzystać w sezonie wiosenno-letnim, natomiast kiedy grę w tenisa utrudniają warunki atmosferyczne, od grudnia 2016 roku tenisiści prowadzą treningi na hali tenisowej zamojskiego OSiR-u przy ul. Królowej Jadwigi 8. Odkąd powstała hala do tenisa ziemnego, warunki do gry w tenisa znacząco się poprawiły i wzrosło zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

KT Return Zamość powstał 25 lat temu, dlatego z okazji jubileuszu w piątek (12.10) odbyła się uroczysta gala podsumowująca działalność oraz osiągnięcia i sukcesy klubu. Na gali obecni byli zaproszeni goście: prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość Małgorzata Bzówka, klubowi założyciele, prezesi, działacze, członkowie, zawodnicy oraz sympatycy tenisa. Galę rozpoczął występ muzyczny w wykonaniu młodzieży z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu. Początki powstawania klubu zaprezentował prezes KT Return Zamość, Jacek Podkościelny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Działalność i osiągnięcia zawodników zostały docenione przez prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z rąk prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka tytuł „Zasłużony dla Miasta Zamościa” otrzymał Janusz Kawałko, założyciel KT Return Zamość, do dzisiaj prezes honorowy klubu. Janusz Kawałko podziękował za dostrzeżenie wielu lat pracy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Janusz Kawałko podkreślił, że klub powstał z marzenia, jakie zrodziło się 25 lat temu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wyglądały początki powstawania klubu Return Zamość?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Skąd nazwa "Return"?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwsze otwarte korty tenisowe powstały przy zamojskim Parku Miejskim.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas gali wszystkim klubowym działaczom wręczono podziękowania. Zegarek z wygrawerowanym napisem otrzymał Ryszard Krawiec, wiceprezes KT Return, który przyznał, że dzięki hali dzieci i młodzież mogą kontynuować naukę gry w tenisa także w okresie jesienno-zimowym. Wspomniał, że podziękowania za wdrożenie programu „Tenis 10” należą się trenerowi Arturowi Zawiślakowi, bo dzięki jego inicjatywie program jest doceniany przez inne polskie miasta.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W imieniu klubu życzenia i gratulacje złożyli Małgorzata Farion oraz prezes KS Agros Zamość, Konrad Firek. Żartobliwym akcentem gratulacje jubileuszu złożyła Małgorzata Farion, pełniąca w KT Return funkcję księgowego.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Konrad Firek podkreślił, że podziękowania należą się założycielowi Returnu, który realizując marzenia przyczynił się do rozwoju tenisa w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Członek Zarządu Jerzy Osoba, który z optymizmem podchodzi do życia, podczas przemówienia zachęcił do uprawiania tenisa wszystkich, ale przede wszystkim seniorów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wielu sukcesów na korcie życzył swojemu bratu Piotr Podkościelny.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Gratulacje jubileuszu złożyli dyrektorzy zamojskiego OSiR-u, Mateusz Ferens i Magdalena Magryta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Janusz Kawałko dodał, że z radością patrzy jak w tenisa grają nie tylko dorośli, ale przede wszystkim najmłodsze dzieci.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Janusz Kawałko podkreślił, że wszyscy powinniśmy być dumni, iż w Zamościu znajduje się nowoczesna hala.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Wiele osób w plan stworzenia kortów w Zamościu nie wierzyło. Jednak Janusz Kawałko przyznał, że dzięki wsparciu rodziny i współpracowników udało się stworzyć korty na których dzisiaj mogą grać sympatycy tej dyscypliny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marzeniem Janusza Kawałko jest występ naszych zawodników w turnieju wyższej rangi ATF, który mógłby odbyć się w Zamościu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Janusz Kawałko składa byłym i obecnym prezesom klubu najserdeczniejsze życzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy przybyli na uroczystość goście na zakończenie gali mogli skosztować pysznego jubileuszowego tortu, a w sobotę i niedzielę (13 i 14.10) na hali tenisowej OSiR-u rozegrane zostały turnieje, w których udział wzięli dzieci, młodzież oraz dorośli.
 

Więcej o początkach powstania KT Return Zamość powiedział Janusz Kawałko, inicjator, założyciel oraz wieloletni Prezes, a obecnie Prezes Honorowy Zamojskiego Towarzystwa Tenisowego Klubu Tenisowego Return Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (72)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edward
Edward 16.10.2018, 10:50
100 Lat dla RETURNU !

Pozostałe