Otwarcie "Galerii Staszica 13"

  • 16.10.2018, 08:31 (aktualizacja 16.10.2018, 08:51)
  • Łukasz Kot
Otwarcie "Galerii Staszica 13" Łukasz Kot
Nowa Galeria pod nazwą ,,Galeria Staszica 13” została otwarta w dniu 13 października o godzinie 13.13 pod adresem Staszica 13 w Zamościu. Pomysł zrodził się z inicjatywy Małgorzaty Kulczyńskiej i Jacka Kardasza.

Jak sami zaznaczają, Galeria nie będzie tylko miejscem handlowym, ale także placówką w której będą odbywały się spotkania, wernisaże, lekcje sztuki, wieczorki muzyczne i inne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kilkunastu artystów-plastyków z regionu przekazało swoje obrazy do Galerii. m.in. Andrzej Dudek, Robert Gomułka, Tadeusz Grygiel, Stanisław Karpowicz, Maria Krentz, Lucyna Matławska-Patyk, Stanisław Pasieczny, Stanisław Pyra Piro, Krzysztof Suszek, Jerzy Tyburski i pochodzący ze Szczebrzeszyna Grzegorz Król.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na ścianach nowej Galerii swoje miejsce znalazły też prace Elżbiety Gnyp.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Galeria Staszica 13 stoi otworem przed młodymi artystami. Już teraz prezentowane są prace Natalii Szczerby tworzącej pod opieką Magdaleny Cieplechowicz-Buczak nauczyciela zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Obrazy, ludwikowskie meble, kryształowe żyrandole, lustra. Jednym słowem - miejsce z klimatem ale bez zbędnego salonowego sztywniactwa. Mówi redaktor Janusz Kawałko.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z nowego miejsca kulturalnego w którym będzie programować się sztukę zadowolony jest Jerzy Tyburski dyr BWA Galerii Zamojskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kamienica przy Staszica 13 należała niegdyś do ormiańskiego złotnika Stanisława Abrahamowicza zięcia Bernardo Moranda. Z tego okresu pozostał sosręb - główna belka stropowa. Przed wejściem o historii miejsca przypomina oryginalny kartusz Abrahamowiczów z inicjałami AH.

Łukasz Kot

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe