Droga życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego

  • 20.10.2018, 20:54
  • Joanna Ferens
Droga życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego
W parafii pw. Św. Michała Archanioła w Soli odbyły się (20.10) uroczystości związanej z 75 rocznicą śmierci błogosławionego ks. Zygmunta Pisarskiego, który pracował w tej parafii w latach 1927-1928.

Rozpoczęły się one mszą św., której przewodniczył pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. bp Marian Rojek. W homilii podkreślał on, iż każdy prawdziwy Kościół posiada dwie cechy, na które bł. ks. Pisarski zwracał szczególną uwagę:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei w rozmowie biskup Marian Rojek zwrócił szczególną uwagę na to, iż bł. ks. Zygmunt Pisarski to nie tylko wzorzec patriotyzmu, niezłomnej wiary i ekumenizmu, ale również jego postawa to dla nas wyzwanie, aby żyć według wartości, które dla niego były najważniejsze:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osobę błogosławionego ks. Zygmunta Pisarskiego przybliżał proboszcz solskiej parafii, ks. Krzysztof Jankowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas uroczystości została również odsłonięta pamiątkowa tablica, która jest wynikiem projektu realizowanego przez Krasnostawski Ośrodek Kultury. Jest to dwadzieścia stacji drogi życia bł. Zygmunta Pisarskiego, które będą umieszczone w miejscach, gdzie przebywał, a jedna z nich, stacja XII, znalazła się właśnie w solskim kościele.

  

Joanna Ferens

Zdjęcia (33)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe