Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży

  • 20.09.2016, 14:33 (aktualizacja 21.09.2016, 11:46)
  • Joanna Suszko
Diecezjalne dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży Stanisław Gąciarz
Budowanie przyszłości na pamięci historycznej. To motyw przewodni podsumowania Światowych Dni Młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, które odbyło się w sobotę (17 września) w Zamościu.

W 77. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę kościele rektoralnym św. Katarzyny na modlitwie w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie zgromadzili się kombatanci, wojsko, służby mundurowe, harcerze i parlamentarzyści oraz władze samorządowe. Eucharystii przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński. Odniesienie do przeszłości, mądre przeżywanie naszego dziś i pełne nadziei myślenie o tym co będzie jutro. To zadania dla młodych - podkreślał w rozmowie bp Leszczyński.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O idei sobotniego spotkania w duchu Światowych Dni Młodzieży mówił ks. Jarosław Kędra, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sobotnie uroczystości z kościoła św. Katarzyny przeniosły się na zamojski Rynek Wielki, gdzie swoistym dziękczynieniem i podsumowaniem ŚDM był patriotyczno-religijny koncert. Jego głównym koordynatorem była pani Małgorzata Farion.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zakończone obchody międzynarodowego spotkania młodych są wyzwaniem dla duszpasterstwa młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Jakie kierunki działania zostały wytyczone na przyszłość? O tym ponownie ks.Jarosław Kędra.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzy lata trwały przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Wszystkie działania w tym względzie koordynował ks. Sylwester Zwolak. Papież Franciszek, będąc w Krakowie wyznaczył kolejne miejsce spotkania młodzieży z całego świata. W 2019 roku ŚDM odbędą się w Panamie. Decyzją biskupa diecezjalnego Mariana Rojka, młodzież do tego wydarzenia będzie przygotowywał ks. Tomasz Szady.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży na zamojskim rynku zakończyło przekazanie „Iskry Miłosierdzia”, która ma rozpalać płomień wiary, nadziei i miłości w sercach wszystkich młodych z diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (59)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe