X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

  • 27.10.2018, 11:22 (aktualizacja 27.10.2018, 11:28)
  • Joanna Suszko
X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
Sytuacja chrześcijan w Pakistanie będzie tematem X Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przypadającego w niedzielę (28.10).

Organizowany jest przez sekcję polską Papieskiego Stowarzyszenia 'Pomoc Kościołowi w Potrzebie'. Jak mówi jej przewodniczący, arcybiskup Tadeusz Wojda, jest to prośba o modlitwę i wsparcie materialne chrześcijan w tym muzułmańskim kraju.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W 200-milionowym Pakistanie jest milion 300 tysięcy katolików. Ich sytuacja jest bardzo ciężka, żyją w ciągłym zagrożeniu, choćby ze względu na tak zwane 'prawa o bluźnierstwie' - mówi dyrektor Stowarzyszenia 'Pomoc Kościołowi w Potrzebie', ksiądz Waldemar Cisło.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak mówi Masih Razwan (czyt. Masi Razwan), seminarzysta z archidiecezji Lahore (czyt. Laor) w Pakistanie, jedną z ofiar jest tego prawa jest Asia Bibi,(czyt. Azja Bibi) skazana na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Do wsparcia sytuacji chrześcijan w Pakistanie, zachęca wieloletni ambasador dzieła Darek Malejonek.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z form pomocy, do której zachęca stowarzyszenie, jest wysłanie SMS-a o treści RATUJE na numer 72405. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby Kościoła w Pakistanie.


Każdego roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym obchodzony jest w drugą niedzielę listopada. W obecnym roku, z uwagi na obchody stulecia niepodległości, w Polsce przeżywamy go w niedzielę 28 października.

IAR/PKWP

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe