Upamiętnienie miejsca pochówku żołnierzy września 1939 na cmentarzu w Dubie

  • 07.11.2018, 14:29 (aktualizacja 09.11.2018, 16:04)
  • Łukasz Kot
Upamiętnienie miejsca pochówku żołnierzy września 1939 na cmentarzu w…
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość od lat realizuje projekty mające na celu upamiętnienie miejsc i ludzi zasłużonych dla Ojczyzny. Wśród tych działań znalazła się parafia w Dubie i tamtejszy cmentarz na którym znajdowała się mogiła ośmiu żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r.

Docelowym zadaniem działania realizowanego w Dubie będzie w niedalekiej przyszłości odsłonięcie i poświecenie nowego pomnika. Informacje na temat głównych uroczystości ukażą się niebawem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że wspomniane uroczystości pochówku odbędą się w piątek 9 listopada o godzinie 18.00 i w sobotę 10 listopada o godzinie 13.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Dubie. Na uroczystości zapraszał ks. Witold Mikulski proboszcz parafii w Dubie.

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe