Gala "Szkoły dla Niepodległej”

  • 09.11.2018, 13:46 (aktualizacja 09.11.2018, 13:54)
  • Joanna Mazurek
Gala "Szkoły dla Niepodległej”
Dziś tu, w Zamościu, bije serce oświatowej rodziny województwa lubelskiego – zwróciła uwagę Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty podczas gali podsumowującej akcję "Szkoły dla Niepodległej”.

Wydarzenie odbyło się w Centrum Kultury Filmowej 'Stylowy”, a w programie znalazły się m.in. prezentacja przedsięwzięć zrealizowanych przez szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania kuratorium w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wręczenie Certyfikatów Biura Rekordów szkołom i placówkom uczestniczącym w projekcie 'Rekordowy Polonez na 100- lecie Niepodległości”. 
Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego w ramach akcji 'Dzień dla Niepodległej”. Stało się to w symbolicznej godzinie: o 11.11.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty podkreślała, że przeżywanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w wolnej, suwerennej i demokratycznej Polsce to szczególny czas dany i dorosłym i młodemu pokoleniu.
Tak naprawdę dostaliśmy to od naszych przodków – przypomniała. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teresa Misiuk zwróciła uwagę, że wydarzeń wpisujących się w jubileuszowe obchody odzyskania niepodległości było bardzo wiele. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

To wydarzenie, które przeżywamy jest i było związane z Bożą łaską – podkreślał biskup Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nie byłoby suwerennego narodu polskiego w niepodległej ojczyźnie od 11 listopada 1918 r., gdyby nie kultura polska podtrzymywana i rozwijana we wszystkich trzech zaborach pomimo rusyfikacji i germanizacji – mówił Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tę chwilę przeżywamy wspólnie - powiedział Jerzy Chróścikowski Senator RP.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Licznie zebrani podczas gali goście mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Na sali znalazły się delegacje blisko stu siedemdziesięciu placówek z województwa lubelskiego, które włączyły się w 'Rekordowy Polonez na 100- lecie Niepodległości”. Wręczone zostały specjalne Certyfikaty Biura Rekordów. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Organizatorami gali byli Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk. 

 

Joanna Mazurek

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe