Hrubieszów: XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego

  • 19.11.2018, 15:32 (aktualizacja 19.11.2018, 16:32)
  • Anna Niderla-Kudach
Hrubieszów: XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego
Za nami XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego w Hrubieszowie (15-18.11).

Koncerty konkursowe trwały 3 dni.  Festiwal przyciągnął wykonawców z całego kraju. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest ks. prałat ppłk Andrzej Puzon, kapelan 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego um. Mjr Henryka Dobrzańskiego 'Hubala”. Jak przyznał w rozmowie z KRZ, od lat festiwal cieszy się ogromną popularnością. W tym roku prawie 70 podmiotów wykonawczych zaprezentowało się na hrubieszowskiej scenie a przez lata grały tu także gwiazdy polskiej sceny: 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do Hrubieszowa przyciąga nie tylko chęć pokazania się na tej wyjątkowej scenie, ale również atmosfera:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W skład Rady Artystycznej Festiwalu wchodzą profesjonalni muzycy i artyści. W tym roku byli to: Alicja Saturska, ppłk rez. Bogusław Hilla, Wanda Kwietniewska, Mieczysław Jurecki, Jolanta Wojtaś-Zapora, Andrzej Sar, ks. prałat ppłk Andrzej Puzon. A poziom z roku na rok rośnie – powiedział nam jeden z członków jury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak się okazało hrubieszowskiemu festiwalowi towarzyszy wiele emocji, ale samych pozytywnych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od samego początku z festiwalem związany jest zespół 'Lechici”,. Przez 35 lat działania zespół wykształcił wielu profesjonalnych muzyków. Jego występ otwiera i zamyka festiwal. Koncert Inauguracyjny zespół rozpoczął od Hymnu Kolumbów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gwiazdami tegorocznego festiwalu była Małgorzata Ostrowska oraz Kasia Kowalska z zespołem. 

Organizatorem festiwalu jest 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego 'HUBALA”. Patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Więcej o wydarzeniu w magazynie CPD. Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z ks. prałatem ppłk Andrzejem Puzonem na temat hrubieszowskiego festiwalu dziś o godz. 20.35.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe